רישום קבלן רשום

רישום קבלנים הפך לנושא חשוב ומרכזי בתחום הבנייה והתשתיות בישראל במהלך השנים האחרונות. החוק בישראל מחייב כיום את כל הקבלנים העוסקים בענף הבנייה להירשם בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. הליך הרישום נועד להבטיח כי הקבלנים אכן עומדים בתנאי סף מקצועיים וכלכליים לצורך ביצוע עבודות בנייה בטוחות ואיכותיות. בהמשך המאמר אנו נסביר לכם כיצד מתנהל הליך רישום קבלן מוכר ורישום קבלן רשום בישראל, אילו קבלנים מתאימים להליך ועוד מידע חיוני נוסף.

רישום קבלן רשום

רישום קבלן רשום – מהו ההליך?

הליך רישום קבלנים בישראל מתחלק למספר שלבים עיקריים. בשלב הראשון על הקבלן להגיש בקשה לרישום בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון, כמו כן עליו לצרף מסמכים המעידים על עמידתו בתנאי הסף שנקבעו בחוק. חלק מן התנאים כוללים: הוכחת ניסיון מקצועי בתחום, אישורים הנוגעים להשכלה והכשרה מקצועית וגם הוכחה של יכולת פיננסית לביצוע פרוייקטים. לאחר מכן משרד השיכון והבינוי עורך בדיקה למסמכים, במידה והקבלן עומד בכל הקריטריונים – מזמנים אותו לצורך ראיון אישי. בסיום הריאיון האישי מתקבלת ההחלטה עם רישום הקבלן או שמא דחיית הבקשה שלו, הקבלן מקבל על כך הודעה בכתב. עם הרישום מקבל הקבלן רישיון לתקופת זמן של 3 שנים, יש לחדש את הרישיון מעת לעת עבור הליך רישום קבלן רשום.

 

אילו קבלנים מתאימים להליך רישום קבלן?

קבלנים אשר מעוניינים להירשם כקבלנים מורשים במדינת ישראל צריכים לעמוד בקריטריונים הבאים:

 

  • עליהם להציג ניסיון מוכח של מספר שנים ( תלוי בתחום ) בעבודות בנייה רלוונטיות לתחום שבו הם מבקשים להירשם. לצורך הדוגמא, קבלן אשר מעוניין להירשם בתחום הבנייה של מבני מגורים צריך להוכיח ניסיון ספציפי באותו תחום.
  • על הקבלנים להוכיח כי עברו הכשרה מקצועית וקורסים רלוונטיים הנוגעים לתחום הבנייה אליו הם מבקשים להירשם.
  • עליהם להציג המלצות חיוביות מלקוחות קודמים בנוגע לאיכות העבודה שלהם.
  • עליהם להיות בעלי ידע מקצועי וטכני בתחום הבנייה בו הם מבקשים להירשם.
  • עליהם להיות בעלי יכולת פיננסית להוציא ערבויות ובטחונות הנדרשים לצורך ביצוע פרויקטים של בנייה.

 

האם צריך להיות חברה כדי להיות קבלן רשום?

רישום קבלן רשום לא מחייב להיות חברה רשומה במדינת ישראל כדי לעבור הליך רישום קבלן. ניתן להירשם בתור קבלן גם כעוסק מורשה וגם בתור עצמאי.

 

יחד עם זאת, רישום כחברה מעניק מספר יתרונות מסוימים לקבלן הנרשם, במיוחד אם מדובר בקבלן בסדר גודל בינוני או גדול. חברה מאפשרת הפרדה בין נכסי החברה לנכסים האישיים של בעליה, מה שמספק לבעלי החברה הגנה מפני תביעות אישיות. יתר על כן, חברה יכולה לגייס הון ולצרף אליה שותפים ומשקיעים בקלות רבה יותר. חברה גם יכולה ליהנות משיעורי מס מופחתים על רווחיה, זאת בהשוואה ליחיד. לכן, אף על פי שלא קיימת חובה להיות חברה, רבים מהקבלנים בוחרים להתאגד בדרך של חברה במקביל לרישום בפנקס הקבלנים.

 

רישום קל – עוזרים לכם להיות קבלנים רשומים

אנחנו בחברת רישום קל נסייע לכם ברישום חברות ופרטיים כדי שתוכלו לעסוק במקצוע הנ"ל שלכם ולהיות קבלנים מוצהרים ורשומים בישראל מה שיאפשר לכם לעבוד עם מגוון רחב של חברות ומוסדות.

אם אתם מחפשים חברה מקצועית שיודעת כיצד להוביל קבלנים לרישום מהיר, אנחנו זו הכתובת. השאירו עוד היום את הפרטים שלכם באתר שלנו ואנחנו נשמח ליצור איתכם קשר בהקדם.

רישום קבלן רשום

מעוניינים בקבלת רישיון קבלן?
מתקשים לעלות את הסיווג שלכם?
מעוניינים להיות קבלנים ברשם הקבלנים?

דילוג לתוכן